Aylık Arşiv: Şubat 2018

Derin Maviliklerin Büyüsü belgesel izle

Sularla Kaplı Bir Gezegen: Dünya

Yüzeyinin yaklaşık dörtte üçü maviliklerinin altında gizleniyor. Burası insanların henüz yeni yeni keşfetmeye başladığı yabancı bir alan bu derin mavilikler. Derin mavilikler olağanüstü yaşam biçimlerini barındırıyor. Her birinin içinde sayısız ve çok çeşitli canlılar yaşıyor. Okyanusların da anlatacakları pek çok hikayeleri, keşfedilecek pek çok sırları ve tanışılacak pek çok sakinleri var. Onların olağanüstü güzellikte ancak oldukça hassas dünyalarında yolculuk ederken hayatta kalma mücadelesinin doğurduğu büyüleyici zarafete de tanık olacağız.

1,175 İzlenme
Vahşi Rusya | National Geographic Belgeselleri |

Ateş ve Buzların Ülkesi, Kutup Ayılarının ve Kaplanların Evi Vahşi Rusya

Avrupa kıtasının sonlandığı yerden Büyük Okyanus'a kadar uzanan bu büyük coğrafya yani Rusya içinde eşsiz doğal güzellikleri barındırıyor. Rusya'yı geceğimiz Vahşi Rusya Belgeseli volkanlardan kutuplara, çöllerden Sibirya'nın buzullarına insanın derinden etkileyen görüntülere şahitlik edeceğiz.

Vahşi Rusya Sibirya

Sibirya denilince aklımıza hemen dondurucu soğuklar geliyorsa yanılıyorsunuz. Çünkü Sibirya'nın 40 derece sıcaklığa ulaşabilen kavurucu bölgeleri de vardır. Sibirya bölümünde ilginç pek bilinmedik hayvanlar da tanıyacağız. Bunlardan biri dışardan bakılınca kanguruya benzeyen vampir gibi dişlere sahip misk geyiği. Vahşi at sürüleri, Dünya'nın en büyük yabani koyun türü bölümün konukları arasında. En ilgi çekici hayvan ise Sibirya semenderi, bu hayvan değişik bir kan bileşeni sayesinde -40 derecelerde bile hayatta kalmayı başarabiliyor.

Vahşi Rusya Kamçatka

Volkanların ve buzulların buluştuğu nokta Rusya'nın en doğusundaki Kamçatka Yarımadası.

Vahşi Rusya Kafkaslar

Avrupa vaşağı ve devasa büyüklükteki yaban domuzları Kafkaslar'da izleyeceğimiz doğal güzelliklerden sadece birkaçı

Vahşi Rusya Kutuplar

Deniz aygırları, kutup ayılarının diyarı Rusya Kutbu. Ağırlıkları 400 kiloyu geçen yaban mandalarının saatte 40 km hızla birbirlerine çarpışması sonucu çıkan ses o kadar şiddetlidir ki 1 km uzaklıklardan bile duyulabilir.

Vahşi Rusya Gizemli Orman

Nesli ciddi bir şekilde tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve sadece 30 tane kaldığı bilinen Amur Leoparı ve siyah Asya ayısını ve daha fazlası Rusya'nın gizemli ormanlarında

Vahşi Rusya Urallar

Tarih öncesinde kalan ormanlar içindeki dev geyikler, kış uykusundan yeni uyanmış kahverengi ayılar ve kurtlar bu bölümde

4,109 İzlenme
James Cameron’la 20 Yıl Sonra Titanik

Titanik Filminin Yönetmeni James Cameron Belgesel, 1997 yapımı 12 oscar almış olan Titanic filminin yönetmeni James Cameron'un Titanik faciasını araştırmalarını konu alıyor. Ünlü yönetmen filmin çekiminden önce ve sonra olmak üzere batığı defalarca incelemiştir. Bu belgeselde ise filmin çekiminden tam 20 yıl sonra gemi enkazını doğru mu incelelyip filme yansıttıklarını yoksa yapılan yanlışlar var mıydı? sorusunun yanıtını yeni incelemeler aracılığı ile bulmaya çalışıyor. James Cameron filmin çekiminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen her şeyi ilk günmüş gibi hatırladığını, enkaza ilk dalıştan prodüksiyonun son gününe kadar. Canlı bir tarih oluşturdukları için filmde her şeyin tutarlı olmasına dikkat ettiklerini dile getiriyor. 1912'de kazada hayatını kaybedenler için kendisini sorumlu hissettiğini belirten Cameron, filmi ne kadar doğru yansıtabildiklerini araştırmalarıyla tekrar inceliyor.

830 İzlenme
Titanik’in Ölümcül Yangını belgesel izle

Titanik Bir Yangın Varken mi Sefere Çıktı?

Zamanında bu güne kadar yapılmış en büyük gemiydi. Ama ilk seferi sonuncusu oldu. Titanik buzdağına çarptığında 1500 erkek, kadın ve çocuk boğuldu. Tüm dünya bu şokla sarsıldı ve günümüze kadar devam eden bir tartışma başladı. Şimdi kayıp fotoğraflardan oluşan bir hazine ortaya çıktı, yüz yıldan fazladır keşfedilmemiş fotoğrafların çarpıcı kalitesi Titanik hikayesinde önemli bir sayfa açtı. Bulunan şey kesinlikle esrarengizdi. Fotoğraflardaki cezbedici detaylar bir uzman araştırmasını başlattı. Gövdede bir tuhaflık vardı. Titanik sefere çıktığında güvertenin altında meydana gelen kontrolden çıkan ve gemiyi felakete sürükleyen bir kriz ortaya çıkardı. Yüz yıl süren spekülasyondan sonra Titanik'in batmasının ardındaki gerçek hikaye artık anlatılabilecek. Titanik'teki Ölümcül Yangın. Titanik belgeselleri içindeki son gelişmeler değerlendiriliyor.

755 İzlenme
Faili Meçhul Cinayetler belgesel izle

Türkiye'de Faili Meçhul Cinayetler

Faili meçhul yani suçu işleyen kişinin veya suçun işlenmesinde payı olanların bulunamadığı ölüm olaylarına verilen addır. Türkiye yakın geçmişte ve de özellikle 90'lı yıllarda birçok fail-i meçhul cinayete tanıklık etmiştir. Belgeselin konusunu da bu oluşturmaktadır. Yaşanan çarpıcı cinayetlerin hepsi ayrıntılarıyla mercek altına alınıyor. Bu cinayetlerin perde arkasında kimler vardı, derin devlet etkili olmuş muydu yada dış güçler tarafından mı gerçekleştirildi? Bu soruların yanıtlarını bulmaya çalışarak Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı oynanan oyunların ardındaki sırları ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bölümler sıralanırken kronolojik bir sıralama gözetilmemiştir, bilginize. 1.Bölüm: 12 Eylül Diyarbakır Cezaevi 2.Bölüm: Ahmet Taner Kışlalı 3.Bölüm: Abdi İpekçi 4.Bölüm: Adnan Kahveci 5.Bölüm: Akın Birdal 6.Bölüm: Muammer Aksoy – Bahriye Üçok 7.Bölüm: Çetin Emeç 8.Bölüm: Özden Çillioğlu 9.Bölüm: Hrant Dink 10.Bölüm: Bülent Ecevit 11.Bölüm: Eşref Bitlis 12.Bölüm: Gazi Mahallesi Olayları 13.Bölüm: Necip Hablemitoğlu 14.Bölüm: Hiram Abbas 15.Bölüm: Maraş Olayları 16.Bölüm: Musa Anter 17.Bölüm: Sivas Olayları

6,617 İzlenme
Bulgu Bilim Dedektifleri belgesel

Her Suç Ardın Bir İz yani Kanıt Bırakır

Kriminoloji veya suç bilimi, suçu oluşturan etkenleri yani suçun altında yatan nedenleri araştıran, suçu oluşumunu inceleyen bilim dalıdır. Söz konusu suç olunca doğal olarak her suçun veya suçlunun ardında birtakım izler kalacaktır. Her ne kadar kanıt bırakmamak için büyük bir özen gösterilmiş olsa da her suç mutlaka ardında bir iz yani kanıt bırakır.

Suç Belgeselleri

Bu kategoriyi sevenler için hazırlamış olduğumuz uzun soluklu tam 69 bölümden oluşan bir belgesel ile karşınızdayız. ID Discovery Channel yapımı dizide DNA analizi başta olmak üzere silahların ve kurşunların balistik incelemesi, dokular, saç telleri, aklınıza gelebilecek veya hiç gelmeyecek izlerin ardındaki bilimi izleyeceğiz. Bölümlerin sıralaması ve ayrıntıları aşağıda verilmiştir. www.belgeselce.com iyi seyirler diler. 1.Bölüm: Federal Suç 2.Bölüm: Körlemesine Güven 3.Bölüm: Açgözlülüğün Böylesi 4.Bölüm: Adaletin Alevi 5.Bölüm: Ailede entrika 6.Bölüm: Benzer Suç Kalıpları 7.Bölüm: Çalınan Çocuk 8.Bölüm: Çalınmış Kimlik 9.Bölüm: Cinayet Anı 10.Bölüm: Cinayet Zinciri 11.Bölüm: Cinayete Doğru 12.Bölüm: Cinayetin Bedeli 13.Bölüm: Cinayetin Öğeleri 14.Bölüm: Ateşle Oynamak 15.Bölüm: Gizli Saplantılar 16.Bölüm: Mezardan Gelen Yanıt 17.Bölüm: Ölümcül Parmak İzleri 18.Bölüm: Yırtıcılar ve Parazitler 19.Bölüm: Not Defteri 20.Bölüm: Dosya Kapanmadı 21.Bölüm: Gömülenler 22.Bölüm: Güven Kaybı 23.Bölüm: Heba Olan Gençler  24.Bölüm: İhanet 25.Bölüm:  İhtiras Cinayetleri 26.Bölüm: Kameranın Gözünden 27.Bölüm: Kan Lekeleri 28.Bölüm: Kanla Yazılmış 29.Bölüm:   ------ 30.Bölüm: Korkusuz 31.Bölüm: Körü Körüne Güven 32.Bölüm:  Kritik Kanıt  33.Bölüm: Küllerin İçinden 34.Bölüm: Mezarda Araştırma 35.Bölüm: Mezardaki Sır 36.Bölüm: Öldüren Kadınlar 37.Bölüm: Öldüren Tanışma 38.Bölüm: Öldürücü Cazibe 39.Bölüm: Öldürülmek Üzere 40.Bölüm: Ölüm İlacı 41.Bölüm: Ölüm Ticareti 42.Bölüm: Ölümcül Amaç 43.Bölüm: Ölümcül Doz 44.Bölüm: Ölümcül Niyetler 45.Bölüm: Ölümcül Saplantılar 46.Bölüm: Ölümlü Kaçırmalar 47.Bölüm: Ölümüne Aşk 48.Bölüm: Ölümüne Yanlış 49.Bölüm: Önemli Tanıklar 50.Bölüm: Rafa Kaldırılan dosyalar 51.Bölüm: Rastgele Hedefler 52.Bölüm: Roman Gibi 53.Bölüm: Sarsılan Güven 54.Bölüm: Sessiz Katiller 55.Bölüm: Sessiz Tanık 56.Bölüm: Şeytan Aldı Cin Götürdü 57.Bölüm: Sonuç Çıkarmak 58.Bölüm: Sorgu Hakiminin Defteri 59.Bölüm: Suç Ortakları 60.Bölüm: Suçsuzluğun İspatı 61.Bölüm: Suçtan Kalanlar 62.Bölüm: Texas Ranger'ları 63.Bölüm: Umulmadık Bilgi 64.Bölüm: Unutulan Sözler 65.Bölüm: Yakından Ateş 66.Bölüm: Yersiz Bağlılık 67.Bölüm: Yırtıcılar ve Asalaklar 68.Bölüm: Zehrin Tadı 69.Bölüm: Zehirli Ölüm

27,215 İzlenme
İklim Değişikliği ve Biz

İklim Değişikliği Üzerinde İnsan Etkisi

Sandy Kasırgası'nın yol açtığı büyük yıkım, Orta Doğu'daki kuraklığın sebep olduğu ayaklanmalar ve daha niceleri. İnsanoğlunun yol açtığı iklim değişikliğinin dünya üzerindeki farklı coğrafyalarda ortaya çıkardığı etkiler belgesel dizisinin konusunu oluşturmakta. Yayınlanmaya başladığından itibaren tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve ilgi çeken bir yapım olan iklim değişikliği ve biz belgeseli kadrosunda muhabir olarak Matt Damon, Harrison Ford, Jessica Alba gibi çevereci ünlüleri barındırıyor. Belgeselin yapımcılığını ise Titanic Filminin oscarlı yönetmeni James Cameron ve hepimizin yakından tanıdığı ünlü oyuncu ve Kaliforniya Eski Valisi Arnold Schwarzenegger üstlenmişler. Bölümler Kurak Sezon Ormanların Sonu Ani Artış Buz ve Kükürt Gerçek Renkler Değişim Rüzgarları İsyan

2,646 İzlenme
Sıradaki Tehlike

Tehlike Geliyorum Demez

Uçak kazasında mı yoksa yataktan düşerek ölme ihtimalimiz mi daha yüksek? Cevap vermeden sizlere bir ipucu pilotların yarısından fazlası uçuş sırasında uyuduklarını itiraf ediyor. Uçakların havada çarpışmaları, motosiklet kazaları, paraşütle atlama gibi aklınıza gelebilecek her türlü tehlikeli anlar.

Ardından Ne Olacak?

Belgesel bu tehlikeli durumlar gerçekleşmeden önce size 3 farklı senaryo olasılık sunacak daha sonra bilgisayarla desteklenmiş olası sonuçlar için bilimsel değerlendirmeler yapılacak ve son olarak olayın nasıl sonuçlandığını göreceğiz.    

1,359 İzlenme
Olağanüstü Nazi Silahları belgesel

1939 Eylülünde başlayan 2. Dünya Savaşı 1943 yılına kadar Hitler ve Almanya'nın ezici üstünlüğü ile geçerken bu yıldan sonra savaşın gidişi Hitler'in aleyhine dönmüştü. Çaresizlik içinde son kozunu oynama niyetinde olan diktatör, gelmiş geçmiş en büyük silahı hazırlamak niyetindeydi. Londra'yı yerle bir edecek ve savaşı böylece kazanacaktı. Bunun için yer altında gizlenmiş olağanüstü bir top yapımına güveniyordu. Müttefikler de bu süper silahlanma yarışında boş durmuyordu. Sıçrayan bomba, depremi tetikleyen bir silah fikrini Britanya ordusu geliştirirken, Amerikalılar ilk insansız hava bombardıman uçağını telsizle kontrol etmeyi başarmışlardı.

964 İzlenme
Nutuk | ATATÜRK | Sesli ve Görüntülü |

19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal'in Samsun'a ayak basışından başlayarak konuşmanın yapıldığı 20 Ekim 1927 tarihine kadar Kurtuluş Savaşının ve yapılan inkılapların anlatıldığı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yaptığı konuşmadır. Konuşma 15 Ekim ve 20 Ekim tarihleri arasında TBMM toplantı sonunda günde iki oturumla yapılmış ve toplam 36 saat 31 dakika sürmüştür. 19 Mayıs 1919 - 20 ekim 1927 yılları arasındaki olaylar tamamen kronolojik bir akış içinde anlatılmaktadır. Mustafa Kemal'in konuşmasının Büyük Nutkun aynı dönemi anlatan diğer çalışmalardan ayrılan özelliği; olayları alt başlıklara ve bölümlere ayırmadan tamamen zaman akışına uygun olarak anlatmasıdır. Nutuk, olayları bizzat yaşayan Mustafa Kemal tarafından anlatıldığı için birinci elden bir kaynaktır. Nutuk'ta anlatılan Türk'ün emperyalist devletlere karşı tek bir ulus olarak mücadelesi ve zaferi, esaret altındaki diğer uluslara da ilham kaynağı olmuş, cesaret vermiştir. Farklı dillere çevirileri yapılan eser tüm dünyaca kabul edilmiş evrensel bir eser olma özelliğindedir. Mustafa Kemal anlattığı olayların hepsini belgelere dayandırarak yapmıştır. Bir yandan konuşmayı yaparken diğer yandan olayların dayandığı belgeleri zabit katiplerine vermiştir. Nutuk üç ana bölümden oluşmaktadır; 19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışı - 23 Nisan 1920 TBMM'nin Açılması 23 Nisan 1920 - 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin İlanı 29 Ekim 1923 - 20 Ekim 1927 Konuşmanın yapıldığı tarih. Bu eşsiz eseri, okuyalım, dinleyelim, özümseyelim. Ve gelecek nesillere okutup öğretelim. Bu vatan uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.

3,520 İzlenme
Ahmak Bilimi belgesel izle

DİKKAT!!! Birazdan izleyecekleriniz, hayatı dolu dolu yaşarken bilimi yok sayan insanların trajikomik hikayeleridir. Lütfen evde denemeyiniz. Günlük yaşamımızda başımıza gelebilecek can acıtıcı kazalar, denemeler, sınırları zorlamak için yapılan hareketleri yaparken bilimi göz ardı ettiğimizde biraz can acıtan ama çok da komik görüntüler izleyeceğimiz belgesel: Ahmak Bilimi Programın Türkiye sunuculuğunu Ozan GÜVEN yapıyor.

6,715 İzlenme 1 Yorum
Mega Yapılar İzle | Tüm Bölümler | 43 Bölüm |

Mühendislik Harikaları: Mega Yapılar

Dünyanın farklı yerlerinden mühendislik dehalarının olağanüstü tasarımlarını izleyeceğimiz belgeselde, insan oğlunun doğayı kendisi için nasıl şekillendirdiğine şahit olacağız. Dubai'deki Burj Al Arap Otelinden, süper trenlere, devasa gemilere konuk olup, şiddetli köprü yıkımları izleyeceğiz. Yapımlarını mühendis beyinlerle birlikte gerçekleştireceğimiz birbirinden harika insan üstü yapılar belgesel izle www.belgeselce.com 1.Bölüm: Berlin Tren Garı 2.Bölüm: Burj Al Arap 3.Bölüm: Buz Otel 4.Bölüm: Dubai Palmiye Adası 5.Bölüm: Süper Tanker 6.Bölüm: Millau Köprüsü 7.Bölüm: Elmas Kazıcılar 8.Bölüm: Akashi Kaikyo Köprüsü 9.Bölüm: Aldar Gökdeleni 10.Bölüm: Atom Çarpıştırıcı Cern Deneyi 11.Bölüm: Bahreyn Ticaret Merkezi 12.Bölüm: Büyük Kanyonun Camdan Köprüsü 13.Bölüm: Bukırıcılar 14.Bölüm: Çelik 15.Bölüm: Çin'in Akıllı Gökdeleni 16.Bölüm: Çin'in Dev Limanı Yangshan 17.Bölüm: Doğa dostu Pekin 18.Bölüm: Eğilen Kule 19.Bölüm: Elektrik Okyanusu 20.Bölüm: En Uzun Tv Kulesi 21.Bölüm: Geleceğin Trenleri 22.Bölüm: Golden Gate köprüsü 23.Bölüm: Güney Kutup İstasyonu 24.Bölüm: Hoover Barajı 25.Bölüm: Jeotermal Enerji 26.Bölüm: California Bilim akademisi 27.Bölüm: Yıkım 28.Bölüm: Kuzey Deniz Duvarı 29.Bölüm: Güneş Enerjisi 30.Bölüm: Manş Tüneli 31.Bölüm: Mühendislik Harikası Köprüler Danimarka'dan İsveç'e 32.Bölüm: Muhteşem Gökdelen 33.Bölüm: Müthiş Teleferik 34.Bölüm: Nükleer Denizaltı 35.Bölüm: Para Fabrikası Darphane 36.Bölüm: Petronas Kuleleri 37.Bölüm: Queen Mary 2 38.Bölüm: Rekortmen Cruise Gemisi 39.Bölüm: Rotterdam Limanı 40.Bölüm: Singapur'un Las Vegas'ı 41.Bölüm: Süper Tren 42.Bölüm: Tren Enkazı 43.Bölüm: Tuğla

29,794 İzlenme
1 / 4
Daha fazla yükle