Aylık Arşiv: Haziran 2018

Ekmek Parası

Zor işleri yapan insanlara yakından bakın... İnanılmaz zorluktaki işlerde çalışan insanların sahip oldukları zorlu şartlarda işlerini nasıl yerin getirdiklerini görebileceğiniz Ekmek Parası belgeseli, birbirinden farklı ve zorlu meslekleri tanıyabilmeyi konu ediniyor. Yüksek derecedeki olumsuz etkilerin içerisinde nasıl ekmek parasını kazanmak için çaba sarf ettiklerini görebileceğiniz insanların hayatlarının içerisinde yer almak özel bilgiler edinebilmenizi sağlıyor. Ekmek Parası belgesel izle bölümlerinin her birinde, arka planda kalmış olan mesleki zorlukların tam olarak içerisine girecek ve bu meslekleri icra eden insanlarla tanışacaksınız. Ekmek Parası belgesel bölümleri, özel çekim açılarıyla oluşturulan görüntülere yer verdiği gibi aynı zamanda birebir olarak meslekleri inceleyerek izleyin karşısına getiriyor. 1.Bölüm: Sanayi Dalgıçları 2.Bölüm: Hava Kontrolorleri

1,563 İzlenme
100 Muhteşem Yıl

Sinema, insan hayatının her zaman en önemli parçalarından biri olmayı başarmış çok özel bir yapımdır. Türk Sineması’nın başlangıcına tanık olmak ister misiniz? 100 yıllık Türk Sinema tarihinin konu edinildiği 100 Muhteşem Yıl belgesel filmi, sinemanın ülkemizdeki geçmişine ışık tutuyor. Geçmişten günümüze kadar Türk sinemasının geçirdiği evreleri ve aynı zamanda başlangıcına dair kapsamlı bir anlatımın sunulduğu 100 Muhteşem Yıl belgeseli, içeriğinde röportajlara da yer veriyor. Siyah-beyaz yapımlardan renkli yapımlara kadar uzanan geçiş dönemleriyle beraber, beyaz perdenin kültleşmiş yapımlarına doğru benzersiz bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. 100 yıllık tarihiyle beraber içerisinde Türk kültürüne ait benzersiz motifleri barındıran sinemaya dair her şeyi bu belgeselde izleyeceksiniz.

1,661 İzlenme
National Geographic 40. Girişim Ödülleri

Rolex markası, 1976’dan günümüze kadar dünyayı çok daha iyi bir hale getirmek adına çaba gösteren 140 kadına ve erkeği onurlandıran bir marka oldu. Yaş, millet veya köken fark etmeksizin İsviçreli Rolex tarafından yapılan onurlandırmalar, gösterilen çabaların karşılığı olarak gerçekten dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesini sağladı mı? Geçen 40 yıllık zaman zarfında, 30.000 kişinin yaptığı başvuru arasından özel olarak seçilenler, sınırlarını aşarak dünyada derin bir iz oluşturacak farkları yaratarak öne çıktılar. National Geographic 40. Girişim Ödülleri, tüm dünyada yapılan çalışmaların iç yüzünü yansıtıyor olduğu gibi, kolektif açıdan ne gibi farklar yaratıldığına dair de bilgi sahibi olabilmeyi sağlıyor.

1,186 İzlenme
İsimsiz Kurbanlar

İsimsiz Kurbanlar belgeseli, hayatın keskin acımasızlığını tat kaçıran seviyede sunuyor. Bir gazeteye ait olan internetteki gizli bölümde, çocuk seks ticaretinin yapılmasını ve buna bağlı olarak köle haline getirilen kızların gerçek öyküsünden yola çıkarak hazırlanıyor. İsimsiz Kurbanlar belgeselinde, çocuk yaşta sayılan kızların anneleri aracılığıyla tam olarak nasıl bir karanlığın içerisine sürüklendiğine dair gerçek olayları anlatıyor. İsimsiz Kurbanlar belgeseli, hem itiraflardan hem de olaylar zincirinin nasıl işlediğine dair bilgilerden oluşuyor. Köleleştirilen kızların 1 saat 36 dakikada hayatlarının nasıl başladığını ve ilerlediğini anlatan İsimsiz Kurbanlar, duygu yüklü anlara tanık olmanızı sağlayacak. Belgeselde yer alan tüm bilgiler ışığında, hayatın içerisinde yaşanan karanlık anları tüm gerçekliğiyle beraber yakından göreceksiniz.

2,265 İzlenme
Hitler’in Peşinde

Nazi Almanyası döneminin başrol oyuncusu; Adolf Hitler. Tarihin pek çok kanlı olayının altında imzası bulunan Hitler, 2.Dünya Savaşı’nda da faşist bir diktatör olarak rol aldı. Adolf Hitler’e dair bilinmeyen tüm yönleri anlatılan Hitlerin Peşinde belgeseli, Hitler’in bilinmeyen yönlerini ve onun hakkında üretilen efsanelerin tamamını tüm detaylarıyla beraber inceliyor. Hitlerin Peşinde belgeselinde, Hitler’in sırlarla dolu dönemlerine giriş yapıyoruz. Netlik kazandırılan belgeleri içeren bilgilerle beraber teori olarak bahsedilen konuların da yer aldığı Hitlerin Peşinde belgeselinin her anında, heyecan verici bilgilerin bir arada bulunmasına tanık olarak, aklınızdaki soru işaretlerine yanıtlar bulacaksınız. Hitler hakkında bilinmeyeni aydınlatmak için hazırlanan Hitlerin Peşinde belgeselini sitemizden izleyebilirsiniz.

3,272 İzlenme
Arkadaşım Rockefeller

Dünyanın en eski ve köklü ailelerin başında gelen Rockefeller hakkında artık efsane haline gelen pek çok konu bulunuyor. Arkadaşım Rockefeller belgeseli, Amerika’da yaşanmış olan çok garip bir olayın üzerinde duruyor. Uzun süre boyunca bir Rockefeller gibi davranarak hayatını yaşanmış olan fakat gerçeğin bununla alakası olmayan Christian Gerhartsreiter'in portresinin gerçekçi yansımasını getiriyor. Dolandırıcı ve aynı zamanda katil olan Christian Gerhartsreiter tarafından Rockefeller olarak yaşamanın yansımalarını Arkadaşım Rockefeller ile bulacaksınız. Çok şaşırtıcı olduğu kadar aynı zamanda bir o kadar da farklı bir hikâyenin tamamen içerisinde yer alacaksınız. Benzeri olmayan yaşanmış anlara tanıklık ederek, soluksuz gizem ve suçları izleyeceksiniz. Arkadaşım Rockefeller belgesel izle, sitemizde erişilebilir durumda.

1,837 İzlenme
Dünyanın En Güzel 100 Golü

Futbol, dünyanın en popüler spor dalı olduğu gibi birbirinden güzel anlara tanıklık edebilmeyi de sağlıyor. Farklı takımlarda forma giyen efsane oyuncuların attığı sıra dışı goller, Dünyanın En Güzel 100 Golü belgeseliyle bir araya getiriliyor. Her gol, kendisine özgün bir tarzla atılmış olduğu gibi eşi benzeri olmamalarıyla da yüksek derecede öneme sahipler. Yeteneklerin konuşturulduğu Dünyanın En Güzel 100 Golü belgeseli, benzersiz her golün neden özel olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Futbol tarihinde atılmış birbirinden farklı ve daha önce görülmemiş gollerle beraber, o anlara güzel bir geri dönüş yaşayacaksınız. Her oyuncunun, kendisiyle özdeşleşmiş olan golleriyle farklı nostalji anlarına yolculuğa çıkacaksınız.

1,579 İzlenme
Seri Katil Belgeseli – Most Evil – En Kötü

Tüm zamanların en ölümcül suçluları arasında bulunanların, ne derecede kötülük seviyesine sahip olduklarını görebilme olanağını ekranlara getiren bir seri: Most Evil. Dünyanın en popüler suçlularından başlayarak, kötülük düzeyleri farklı derecelerde olan suçlulara kadar uzanan geniş yelpazede yapılan incelemelerden oluşan seride, uzmanlar tarafından ilerleyen yıllarda suçluların davranışlarına yönelik önlem alınabilmesi hedefleniyor. Most Evil programının her bölümü, psikopatlık dereceleri birbirlerinden ayrılan suçluları daha yakından tanıyabilme fırsatını veriyor. Farklı derecelere sahip olan kötülükleriyle beraber Most Evil, tamamen gerçeğin içerisinde özenle çıkarılıp alınan suçlulara ait her şeyi gün yüzüne çıkarıyor. Karakterleriyle ve yaptıklarıyla birbirinden ayrılan her suçluya dair bilmediklerinizi öğreneceksiniz.

3,603 İzlenme
Hubble Teleskobunun Uzay Yolculuğu

Hubble, insanlığı aydınlatmadaki en önemli adımlardan biri olarak tasarlandı. 1990 Nisan’ında, Uzay Mekiği Discovery eşliğinde Dünya’nın 500 km üzerinde yer alan yörüngeye getirildi. Teleskobun uzaya yerleştirilmesi, insanlık tarihinin en büyük hayallerinden en büyüklerinden birini gerçeğe dönüştürdü. Hubble teleskobu sayesinde, evrene dair beklenen en yüksek kalitedeki görüntüleri elde edebilmemize olanak sağlandı. Atmosferin tekdüze karanlığından uzakta bir yerde, evrene dair ipuçlarını barındıran görüntüler, insanlık için çok özel yere sahip oldular. Yörüngeye yerleştirilmesi kusursuz şekilde gerçekleştirilen ve rüyaları gerçeğe dönüştüren Hubble teleskobunun, yörüngede bulunduğu dönemi takip eden dönemde, kâbus baş gösterdi. Hubble’ın aynasında bulunan kusur, beklenenden uzaklaşmaya neden oluyordu. Hubble Teleksobunun Uzay Yolculuğu belgeseli; Hubble’ın tasarımından, inşa aşamasına ve tamirine kadar uzanan süreçteki insanların hikâyesini anlatıyor.

2,759 İzlenme 1 Yorum
72 Tehlikeli Canlı Avustralya

Avustralya, benzersiz topraklara sahip olduğu gibi benzersiz yaşam formlarına da ev sahipliği yapıyor. Benzersiz manzaralarıyla beraber, her yıl dünyanın pek çok farklı noktasından çok sayıda kişiye ev sahipliği de yapıyor. Peki her zaman Avustralya tatil için iyi bir fikir mi? 72 canlı tehlikeli canlı Avustralya belgeseliyle, Avustralya’nın eşsiz manzaralarının haricinde kalan tabiata yakın bir inceleme yapıyoruz. Avustralya’da yaşayan en ölümcül canlılara, sahip oldukları fark yaratan özellikleriyle merhaba deyin. Yabani hayatın ne kadar vahşileşebileceğinin kanıtı olan canlıların arasında adeta kendinizi hissedeceğiniz belgeselde, 72 farklı canlıyı göreceksiniz. Hiçbir zaman yaklaşmak istemeyeceğiniz kadar sürprizlerle dolu ve korkutucu Avustralya canlılarını yakından tanıyacağınız belgeseli sitemizden izleyebilirsiniz.

6,355 İzlenme
Köpeklere Fısıldayan Adam

Sevgili belgeselce.com takipçileri yine dünyada ve ülkemizde çok tutulan bir belgesel serisiyle karşınızdayız.

Köpeklere fısıldayan Adam Cesar Millan

Cesar Millan aklınıza gelen tüm köpek cinslerinin dilinden anlıyor. Bulldog, Boxer, Şarpey, Labrador,  Danua, Pug, Pinscher, Shetland, Vizsla, Pomeranian, Teriyer bu ırklardan sadece birkaç tanesi. Millan köpeklere kendinden emin bir biçimde yaklaşıyor ve onları sakinleştirebiliyor. Kimi zaman kaykaycıları saldırmayı huy edinmiş bir huysuzu bu kötü alışkanlıktan vazgeçirirken bazen de sevdiği arkadaşının ölümüyle yıkılmış bir köpeği yaşama tekrar bağlıyor. Hatta köpeklerini tanıştırdıktan sonra araları bozulan bir çifte danışmanlık yapıyor. Cesar Millan'ın köpekler üzerindeki etkisi insanı hayretlere düşürüyor. 1.Bölüm: Islak Köpekcik ve Öfkeli Haydut 2.Bölüm: Tarçın ve Ürkek Çoban Köpeği 3.Bölüm: Hayvan Katili ve Obur Matilda 4.Bölüm: Çılgın Danua ve Bufordun Randevusu 5.Bölüm: Köpeklerin Sırları 6.Bölüm: Rottweiler Yavruları ve Korkak Kedi 7.Bölüm: Köpek Parkı 8.Bölüm: Haylazlar Çetesi 9.Bölüm: Alman Kurdu Spike ve Shetland, Çoban Köpegi Okulu 10.Bölüm: Israrcı Pasa ve Hamile Cosmo

18,549 İzlenme 1 Yorum
Hz. Muhammed’in Hayatı

İslam Peygamberi, Hz. Muhammed’in yaşadığı hayatı ve sahabelerinin onun yanında olmasını anlatan Hz. Muhammed’in Hayatı belgeseli, İslam tarihinin başlangıç noktasına sizleri götürecek. Ayetlerin izinde anlatılan hayatı, çok yönlü olarak ele alınıyor. İslamiyet’in doğuşunun nasıl olduğu ve dinin yayılabilmesi için nasıl mücadele verildiği Hz. Muhammed’in Hayatı belgeselinde derinlemesine işleniyor. Drama belgesel izle kategorisinde hazırlanan belgeselde, son peygamber Hz. Muhammed’in hayatına ilk kez geniş bir şekilde yakından bakılarak yaşadığı tüm olaylara yer veriliyor. Hz. Muhammed’in ve onun yanında olanların yaptığı tüm mücadelelerin anlatıldığı belgeselin her anında gerçek bilgilerin ışığında yola çıkılarak yapılmış olan hazırlamalar sayesinde tamamen İslam peygamberinin yaşadığı döneme geri dönüş yapıyoruz. 1.Bölüm: Hz. Muhammed'in Hayatı 1 2.Bölüm: Hz. Muhammed'in Hayatı 2 3.Bölüm: Hz. Muhammed'in Hayatı 3 4.Bölüm: Hz. Ebubekir 5.Bölüm: Hz. Ömer 6.Bölüm: Hz. Osman 7.Bölüm: Hz. Ali 8.Bölüm: Bir insan olarak Hz. Muhammed 1 9.Bölüm: Bir insan olarak Hz. Muhammed 2 10.Bölüm: Sahabelerin Hayatı 11.Bölüm: Sahabelerin Hayatı 12.Bölüm: Hanım Sahabeler 13.Bölüm: Kudüs'ün Fethi ve Selahaddin Eyyübi

4,882 İzlenme
1 / 4
Daha fazla yükle