belgesel

Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli

Darbeci, hain, terör örgütü FETÖ'nün darbe girişiminden bu yana 2 yıl geride kaldı. Türk halkı 15 Temmuz geçesi hayatları uğruna da olsa hainlere geçit vermeyerek ne gururdur ki şahitlik mertebesine ulaştılar. O gece yaşananların dakika dakikasını tüm ayrıntılarının anlatıldığı belgesel. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimizin ruhları şad olsun.

1,793 İzlenme
Pompei Yeni Sırlar

Mary Beard, Pompei'ye giderek, Vesuvius'un (Vezüv) dehşetli patlamasıyla, sonsuza dek zaman içinde donuk kalmış olan tarih öncesi toplumun sırlarını aralamak için en gelişmiş teknolojiyi kullanır. Bread, Pompei'ye yüzlerce kez gittiğini ancak her yeni ziyarette farklı şeyler görüp keşfettiğini söylüyor. Kasabanın yapısı binalar ve insanlar yeni bir adli tıp araştırmasına konu oluyor. Araştırmanın merkezinde ünlü kalıplar bulunmakta başka bir deyişle büyük patlamanın insan kurbanları. Bu objeleri görüp de insanın kafasında o günlere dair hikayelerin oluşmaması imkansız gibidir. O insanlar neler yaşamıştı, o dehşet anlarında insanlar ne yapmıştı? bunlar yıllarca incelenmesine rağmen şimdi alçının altını görebilen yüksek teknoloji sayesinde uzmanlardan oluşan bir ekip gerçeği çıkarmak için çalışıyor. Belgeseli bizimle paylaşan kullanıcımıza teşekkür ederiz. Siz de beğendiğiniz belgeselleri bizimle paylaşarak herkesin izleyip bilgilenmesine yardımcı olabilirsiniz.

4,610 İzlenme
Hitler’in Peşinde

Nazi Almanyası döneminin başrol oyuncusu; Adolf Hitler. Tarihin pek çok kanlı olayının altında imzası bulunan Hitler, 2.Dünya Savaşı’nda da faşist bir diktatör olarak rol aldı. Adolf Hitler’e dair bilinmeyen tüm yönleri anlatılan Hitlerin Peşinde belgeseli, Hitler’in bilinmeyen yönlerini ve onun hakkında üretilen efsanelerin tamamını tüm detaylarıyla beraber inceliyor. Hitlerin Peşinde belgeselinde, Hitler’in sırlarla dolu dönemlerine giriş yapıyoruz. Netlik kazandırılan belgeleri içeren bilgilerle beraber teori olarak bahsedilen konuların da yer aldığı Hitlerin Peşinde belgeselinin her anında, heyecan verici bilgilerin bir arada bulunmasına tanık olarak, aklınızdaki soru işaretlerine yanıtlar bulacaksınız. Hitler hakkında bilinmeyeni aydınlatmak için hazırlanan Hitlerin Peşinde belgeselini sitemizden izleyebilirsiniz.

3,414 İzlenme
Kuzey Kore ve Tehlikeli Oyunlar

Dünyayla olan sınırlı iletişimiyle, Kuzey Kore esrarengiz kabuğunu her zaman koruyor. Nükleer hamleleriyle, dünyaya olan kapalılığıyla ve tüm bunlara ek olarak müttefikleriyle olan ilişkileriyle Kuzey Kore, dünyanın en çok merak edilen ülkelerinden biri. Kuzey Kore’nin gerçeklerinin, dünyanın küreselliğiyle ne kadar örtüşüp örtüşmediğini görebilmek ise bu belgeselle ön planda tutuluyor. Kuzey Kore’nin tam içerisine, merak edilene doğru yapılan yolculukla beraber, Kuzey Kore’ye ait olan her şey ve daha fazlasını görebilmek mümkündür. Bir ülkenin aldığı kararların etkilerinin ne denli yoğun olduğunu ve bunun hem ülke içerisinde hem de diğer ülkelerle Kuzey Kore arasında nasıl farklılıklar olduğunu merak eden herkes için Kuzey Kore belgeseli nefes kesici ayrıntılarıyla karşınızda. Asya kıtasının en önemli ülkelerinden biri olan Kuzey Kore, dünyanın diğer ülkelerinden farklı bir düzende işliyor. Hayatın kapalı kutu olarak devam ettiği yegâne ülke olan Kuzey Kore, iletişim konusunda sadece istediği zamanlarda diğer devletlerle iletişim kuran yapısıyla esrarlı bir politikaya sahip. Kuzey Kore cephesinden yapılan sansasyonel açıklamalarsa, adeta tüm dünyaya kafa tutan seviyede. Peki, Kuzey Kore’nin görülemeyen perde arkasında neler var? Kuzey Kore belgeseli ile Kuzey Kore’nin gerçeklerine doğru yol kat ediyoruz. Düzeni, hayatı ve daha pek çok detayıyla beraber ülkenin içerisinde nasıl bir kapalı dünya olduğuna dair birbirinden çarpıcı bilgileri ilk kez bu kadar yakından görerek Kuzey Kore’yi tanıyacaksınız.

1,421 İzlenme
Çin’in Muhteşem Kanalı belgesel

Çin’in Muhteşem Kanalı olarak tasarlanan kanalda yaşama dair zorluklar ele alınıyor. Jeff Hutchens’ın sunumunda Beijing’den yola çıkılarak kanalın götürdüğü mesafe boyunca Çin’in muhteşem fakat bir o kadar da zorlu alanında yolculuk yapılıyor. Kanalda yaşamaya dair yaşamın zorluklar ve aynı zamanda bölgedeki adetlerin neler olduğuna yolculuk yapılıyor. Muhteşemliğin yanı sıra yaşamın da şekillenmesindeki detaylara ait her bir özellik Çin’deki büyük su kanalı belgeselinde işleniyor. Çin’in Muhteşem Kanalı olarak adlandırılan kanalda, alışılagelmiş modern yaşamdan daha farklı izler ve yerine getirilmesi elzem parçalar yer alıyor.

1,155 İzlenme
James Cameron’la 20 Yıl Sonra Titanik

Titanik Filminin Yönetmeni James Cameron Belgesel, 1997 yapımı 12 oscar almış olan Titanic filminin yönetmeni James Cameron'un Titanik faciasını araştırmalarını konu alıyor. Ünlü yönetmen filmin çekiminden önce ve sonra olmak üzere batığı defalarca incelemiştir. Bu belgeselde ise filmin çekiminden tam 20 yıl sonra gemi enkazını doğru mu incelelyip filme yansıttıklarını yoksa yapılan yanlışlar var mıydı? sorusunun yanıtını yeni incelemeler aracılığı ile bulmaya çalışıyor. James Cameron filmin çekiminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen her şeyi ilk günmüş gibi hatırladığını, enkaza ilk dalıştan prodüksiyonun son gününe kadar. Canlı bir tarih oluşturdukları için filmde her şeyin tutarlı olmasına dikkat ettiklerini dile getiriyor. 1912'de kazada hayatını kaybedenler için kendisini sorumlu hissettiğini belirten Cameron, filmi ne kadar doğru yansıtabildiklerini araştırmalarıyla tekrar inceliyor.

1,092 İzlenme 1 Yorum
Savaş Meydanları belgesel

2. Dünya Savaşında yaşanan büyük çatışmaların anlatıldığı belgesel altı bölümden oluşmakta. Discovery Channel yapımı olan belgeselde 2. Dünya Savaşında yapılan çarpışmalar, savaşlarda uygulanan taktikler, grafikler eşliğinde anlatılıyor. Çok geniş bir arşivden elde edilen görüntüler ve nadir Moskova kaynaklı görüntüler yapımda yer almakta. 1.Bölüm: Savaş Meydanları Balkan Seferi 1 2.Bölüm: Savaş Meydanları Balkan Seferi 2 3.Bölüm: Savaş Meydanları Hedef Akdeniz 1 4.Bölüm: Savaş Meydanları Hedef Akdeniz 2 5.Bölüm: Savaş Meydanları Hedef Akdeniz 3 6.Bölüm: Savaş Meydanları İskandinavya Unutluan Cephe 1 7.Bölüm: Savaş Meydanları İskandinavya Unutulan Cephe 2 8.Bölüm: Savaş Meydanları İstikamet Okiniva 9.Bölüm: Savaş Meydanları Kırımda Kırım 1 10.Bölüm: Savaş Meydanları Kırımda Kırım 2 11.Bölüm: Savaş Meydanları U Botlara Karşı Savaş 1 12.Bölüm: Savaş Meydanları U Botlara Karşı Savaş 2

6,751 İzlenme
1080p
Beyin Ameliyatı | Canlı Yayın |

Cleveland Ohio'da University Hospitals Case Medical Center 23 numaralı ameliyathanede gerçekleştirilen beyin ameliyatı konu alınıyor. Parkinson erken başlangıcı teşhis edilen hasta ciddi titremeler yaşayan bir hasta 2 saat boyunca izleyeceğimiz ameliyat sonrası hayatı değişecek. Ameliyatta hasta uyanık olacak ve ameliyat sırasında iyileştiğini görebileceğiz. Ameliyatta kan görmeyeceksiniz, amacı kan görmek isteyen izleyecilerimizin başka bir belgesele geçmeleri isabetli olacaktır. Belgeselin amacı bir ölüm ya da kalım olayına tanıklık etmek değil, ameliyatın ilerleyen dönemde hastanın yaşamına nasıl ve ne derecede etki ettiğini anlayabilmektir. İnsanoğlunun en en karmaşık organı beyin ile baş başayız.

2,505 İzlenme
HD
Dinozor Belgeselleri | 4 Dinozor Belgeseli |

Dinozor meraklıları için hazırladığımız bu belgesel 4 farklı dinozor belgeselinden oluşmaktadır. T-Rex Otopsisi Öncelikle şunu belirtelim bu bölüm hayvan anatomisine dair rahatsız edebilecek görüntüler içermektedir. Tam ve bozulmamış bir dinozor vücudu bulunduğunu düşünün. Daha sonra dünyanın en ünlü paleontologlarının gizli bir otopsi için bir araya geldiğini. Dünya üzerinde yaşamış olan en büyük canlılardan olan dinozorun vücudu kesilip inceleniyor. Dinozor Savaşları 2 Bölüm Dinozorların cinslerine karşı hayatta kalma mücadeleleri konu ediliyor. Eğer genç bir dinozorsanız çevredeki tüm mega otçullar sizi yok etmek ister. Sıradışı Dinozorlar Evrimin çılgın örneklerini göreceğiniz belgeselde bilinmeyen ilginç özellikleri olan dinozorlar inceleniyor.

3,703 İzlenme
Ölü İnsanların Hikayeleri | 6 Çarpıcı Hikaye |

Ölümleri tam anlamıyla aydınlatılamamış ünlü kişilerin yaşamları ve ölümlerinin nasıl gerçekleşmiş olabileceği ile ilgili bilgiler sunan belgesel, adli tıp alanındaki gelişmeler sayesinde gizemli ölümleri gün yüzüne çıkarıyor. Adolf Hitler'in uyuşturucu bağımlılığı var mıydı? Hitler'in parkinson hastası olduğuna ilişkin kanıtlar. Marlyn Monroe intihar etti mi? Edgar Allan Poe’nun gizemli ölümü. Belgeselde incelenecek bazı bölümler. 1.Bölüm: Adolf Hitler 2.Bölüm: Edgar Allan Poe 3.Bölüm: Harry Houidini 4.Bölüm: Marilyn Monroe 5.Bölüm: Vincent Van Gogh 6.Bölüm: Wolfgang Amadeus Mozart

3,415 İzlenme