Film Arşivi

Tüm Filmler
HD
Aydınlanma Çağından Günümüze İlluminati Belgeseli

Illuminati, ünlü ABD'li yazar Dan Brown'un kitabı ile gündeme gelen ve pek çok insan tarafından öğrenilen gizli bir örgüttür. Bu örgütü masonların kurduğu düşünülmektedir. Kendilerinin misyonunu "Aydınlanma çağına ulaşmak" olarak adlandıran bu örgüt, beyin yıkama teknikleri, şantaj, casusluk gibi yöntemler ile hükümetleri ele geçirerek yeni dünya düzenini kurmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda halen çalışmalarını yürüttükleri düşünülmektedir.

18,222 İzlenme 2 Yorum
Kıyamet Alametleri

Kıyamet alametleri isimli belgesel, İslam dinine göre kıyametin nasıl kopacağını ve alametlerinin neler olduğunu irdelemektedir. Sahih hadisler ve Kuran ayetleri baz alınarak, kıyamet hakkında Hz. Peygamberin ağzından çıkanlar ve Allah'ın buyrukları harmanlanarak ortaya koyulmuş 47 dakika süren bu eşsiz eser sizlerde gerçeği görme kapısı açacak. Ölüm var, hesap günü var ve çokta uzakta sanılmayacak kadar belirsiz bir zamanda.

11,871 İzlenme 1 Yorum
1080p
Titanik’in 100. Yılı
7.1
2012

History Channel tarafından 2012 yılında yayımlanan Titanik gemisi ve batması ile ilgili belgesel Titanik'in 100. yılı araştırma ve keşif türlerinde bir yapımdır. Belgeselimiz içeriğinde yüz yıl öncesinde asla batmaz denilen geminin henüz ilk seferinde batmasının arkasındaki gerçekler ortaya çıkartılıyor. Titanik gemisinin tasarımında yapılan mühendislik hataları ve tahmin edilemez durumları ortaya koyan yapım aynı zamanda geminin ünlü yolcularına ve hayatlarına dair kesitlerde sunmaktadır.

Yönetmen: Tony Bacon, Rushmore DeNooyer

Oyuncular: Jonathan Adams, Christopher Davino, James P. Delgado, David Gallo

7.1 IMDB Puanı 9,307 İzlenme
HD
Atlantis Yükseliyor Belgeseli İzle

Kayıp kıta Atlantis, yüzyıllar öncesinden gelen tarihi kayıtlarda adı geçen ancak bir türlü bulunamayan kıta Atlantis hakkında bir araştırma belgeseli sizlerle. Günümüze gelen ve doğruluğu tartışılan bazı kaynaklar, Atlantis ismi verilen bir kıtadan bahseder. Bu kıta, çağının çok ilerisinde teknolojiye sahip ve bu teknolojisini dünyanın çeşitli noktalarına yaymayı başarmış insanların yaşadığı bir bölge. Yayılan teknoloji, Mayalar ve Aztek uygarlıklarında gözlemlenebildiği düşünülüyor. National Geographic tarafından yapılan Atlantis yükseliyor belgeselinde usta yönetmen James Cameron'un usta teknikleri ile Akdeniz ve Pasifik okyanuslarında Atlantis kıtasını bulmak için yapılan çalışmalar konu ediliyor.

12,060 İzlenme
HD
Sıfır Saldırısı – Zero Days

ABD ve İsrail'in geliştirdiği Stuxnet yazılımı ile İran'ın nükleer çalışmalarının en önemli bölümünü yok etmek için kullandıkları yazılım amaçlarının ötesine yayılmıştır.

13,669 İzlenme
Güney Avrupa Belgeseli

Farklı kültürlerin buluştuğu ve hayatın farklılaştığı yerler Bünyamin Sürmeli’nin sunumuyla meraklılarına ulaşıyor. Güney Avrupa ülkelerini doğa, iklim ve tarih olarak inceliyor ve sizlere tanıtıyor. Ülkelerin tarihi hakkında bilgi veriyor ve insanların yaşantılarını ekranlara taşıyor. Tarihi yerlerin en ayrıntılı özellikleri ve bilimsel içerikleri ile de tanıtan Bünyamin Sürmeli, ülkedeki en iyi yerleri gezerek en güzel manzaraları görmemizi sağlıyor. Ülkenin sanatı, doğası, tarihi, şehirler, yiyecekleri ülkenin vazgeçilmez en büyük kültürünü oluşturmaktadır. Bünyamin Sürmeli de ülkelerin dokularını coğrafi özellikleriyle birlikte sunarak görülmesi gereken yerleri sunuyor. Bir ülke hakkında merak ettiğiniz her şeye bu belgeseller sayesinde ulaşabilirsiniz. Turistik yerler, doğa güzellikleri ve doğal yerlerin bozulmaları ve bozulma nedenlerine de değinmektedir. Aynı zamanda bilimsel ve coğrafik bilgilerle de bunları bütünleştiriyor. Açıklamalarını bilimsel temellere dayandıran Sürmeli, oldukça kaliteli bir belgesel sunmuştur.

7,533 İzlenme
Kur’an’ a İman – Kur’an’ın Bilimsel Mucizeleri

Çözülmesinin mümkün olmadığı tüm sorulara yanıt veren Kur'an-ı Kerim, 1400 yıl öncesinde tüm insanlığa gönderilmiş olan son kitaptır. Hz. Muhammed ile insanlığa bildirilmiş olan Kur’an-ı Kerim, kıyamete kadar tüm insanlık için gönderilmiş son kitap olmasıyla beraber, bu âlemin yaratıcısı tarafından insanları bilgilendirir. Bu âlemin gerçek sahibi kimdir? Bu âlem neden yaratılmıştır? İnsanın bu âlemdeki görevi nedir? sorularının cevabına Kurana İman belgeseli ile ulaşıyoruz. İnsanın yaratılış amacının bildirilmesini barındıran kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’de verilen akılla çözülmesi mümkün olmayan soruların tüm yanıtları ve daha fazlasına Kurana İman belgeseliyle ulaşıyoruz. Belgeselde değinilen insan ve yaşadığı âlem konularının Kurana İman ile açıklanmasıyla, aklınıza takılan her şeyi bulacaksınız.

35,058 İzlenme 1 Yorum
Levent Kırca – Bir yudum İnsan

Bir yudum insan belgeselinde her bölüm için başka bir ünlü hayatı ele alınmaktadır. Bu belgeselde Levent Kırca’nın hayatı ele alınmıştır. Levent kırca, ülkemizin tiyatro ve sinema dalının en eski isimlerindendir. Yaptığı tiplemeler akıllarda kalmıştır. Özellikle 90’larda yaptığı televizyon programları ile dikkatleri çekmiştir. Komik bir şekilde halkın anlatıldığı ve eleştirildiği bu programda eşi Oya Başar ile oynamıştır. Levent Kırca’nın başarılı yaşamı olmuş ve iki evliliği olmuştur. Dört çocuğu olan Kırca’nın hakkında haberler yazılıp çizilmiştir. 2015 yılında vefat etmesi ile akıllarda tiplemeleri ile kalmıştır. Ünlü komedyenin hayatı ayrıntılı bir şekilde sunulmaktadır. Merak edenlerin mutlaka izlemesi tavsiye edilir. Hayatının yansıtıldığı bu belgeselde Levent Kırca hakkında bilmediklerinize ulaşacaksınız. Ünlü oyuncunun hayatını merak ediyorsanız mutlaka izlemelisiniz ve kaçırmamalısınız.

5,055 İzlenme 1 Yorum
Pilates ile Bölgesel İncelme

Vücuda faydaları saymakla bitmeyen pilates, en çok öne çıkan özelliği olarak bölgesel incelemeyi sağlıyor olmasıyla beraber fark yaratıyor. Esnekliği artırdığı gibi kas yapısını oluşturmanın zeminini hazırlayan ve aynı zamanda karnı daha düz hale getiren pilates, forma girmede çok büyük etkiye sahiptir. Pilates ile Bölgesel İnceleme bölümleri, vücudundaki fazlalıklardan kurtulmak isteyenler için özel programı içeriyor. Görüntüler eşliğinde pilates deneyimini yaşamak isteyenler için, profesyonel olarak hazırlanan Pilates ile Bölgesel İnceleme, ekstra alet kullanımına gerek kalmadan nasıl bölgesel olarak incelme sağlanabileceğine dair benzersiz bilgileri içeriyor. Pilates yapmak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir yapım olan Pilates ile Bölgesel İnceleme, özel olarak inceleyebilmeye olanak sağlıyor.

3,986 İzlenme
Köy Enstitüleri

Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu öğretmen sorununa çözüm üretme amacıyla; dönemin başbakanı İsmet İnönü desteğiyle Köy Enstitüleri kurulmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in de destekliği projede temel hedef, ilkokuldan mezun olan zeki çocukların köylerde öğretmen sıfatıyla görevlerini yapabilmeleriydi. 1940 ve 1946 tarihleri arasında, köy enstitülerinin aktif olarak varlıklarını sürdürmesiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti tarihe adını altın harflerle yazdırmayı başarmış önemli isimleri de yetiştirdiler. Köy Enstitüleri belgeseli, enstitülerin kurulumundan itibaren başlayarak gelişimlerine ve kapatılmalarına kadar uzayan sürecin nasıl şekillendiğini yansıtıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli projelerinden birinin neden bu kadar kısa süreli olarak ilerlediğini tüm ayrıntılarıyla beraber Can Dündar’ın anlatımıyla dinleyeceksiniz.

7,672 İzlenme 3 Yorum
Rosetta Taşının Esrarı

Rosetta Taşı veya bilinen diğer ismiyle Reşid Taşı. Mısır'da görülen izleriyle beraber, rastgele ortaya çıkmış ve Fransız enstitüsüne gönderilmiştir. Rosetta Taşının Esrarı belgeseli, taşın gizemine doğru benzersiz bir serüvene çıkmanızı sağlayacak. Alışılagelmişin dışındaki yapısıyla beraber diğer taşlardan ayırt edici özelliklerinin tamamını Rosetta Taşının Esrarı belgesel izle ile ulaşacaksınız. Taşla yapılanlar hala gizemini koruyor olmakla beraber geçmiş dönemlerde farklı medeniyetler tarafından çokça kullanıldığı tahmin ediliyor. Rosetta taşı, her bir detayıyla içerisinde pek çok farklı gizemleri barındırıyor. Rosetta Taşının Esrarı belgeselinde, Rosetta taşının neden özel olduğunu ve hangi özellikleriyle diğer taşlardan farklı olduğuna dair oldukça esrarengiz bilgileri tüm sırlarıyla daha yakından tanıyacaksınız.

12,890 İzlenme 1 Yorum
Beş Vakit İstanbul

İslam’ın farzlarından olan namaz ibadetinin beş vakit olarak dağılmasının ardından yatan hikmete Beş Vakit İstanbul belgesel serisi ile tanık olacaksınız. Her vakte özel olarak gerçekleştirilen çekimleriyle beraber dinginlikten gelen kuvveti bu belgeselde bulacaksınız. İstanbul’da beş vaktin nasıl geçtiğini her açıdan ekranlara yansıtan Beş Vakit İstanbul belgesel izle ile sadelikten gelen muazzamlığı göreceksiniz. Özgün anlatımla beraber tasarlanan, Beş Vakit İstanbul belgeseli oldukça özel detayların içerisinde bulunduğu bir belgesel serisi olarak karşınızda. İstanbul’un özel görselliğiyle bütünleşen İslam’ın en önemli ibadeti olan namazın tüm hikmetlerine yakından bakabileceğiniz bir perspektifle, huzurlu bir belgeselin içerisinde bulacaksınız kendinizi. Beş Vakit İstanbul belgeselinin etkileyici kurgusu sizi tamamen içine çekecek.

6,570 İzlenme
1 / 29
Daha fazla yükle